Item temporarily unavailable, it may be back in stock soon.
You May Also Like
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free Delivery
Free Delivery
14 Days Return
Pay on Delivery
| Best Before | June 2027 |
| Weight | 0.25 kg |
| Flavour | Fruit Punch |
| Preference | Vegetarian |
| Number of Servings | 50 |
| Serving Size | 5g |
| Recommended Usage | mix 1 level scoop (5gm) in 200ml water, before a workout for the best results. |
| Shelf Life | 18 months |
| Price Per Serving | ₹9.8 |
| Form | Powder |
| Packaging Type | Pouch |
| Benefits | Strength, Build Muscle |
| Gender | Male, Female |
| Lifestage | Adults |
| Gtin | 8906133026370 |
| SKU | NB-NAK-1012-05 |
MANUFACTURER DETAILS | |
| Nakpro Nutrition, Plot No. 187, 1st Floor, Bommasandra Industrial Area, Bangalore - 560099 Country of Origin - India | |
BRAND DETAILS | |
| Nakpro Nutrition (Nakoda Dairy Private Limited) NAKPRO NUTRITION, NAKODA DAIRY PRIVATE LIMITED, NO.187, BOMMASANDRA INDUSTRIAL AREA, ATTIBELE HOBALI, ANEKAL TALUK,Bangalore Rural,Karnataka-560099 FSSAI Lic No. 10015043001318 [email protected], 919739093932 | |
View More | |
L Glutamine
Ratings & Reviews
No customer reviews yet.
Be the first one to review it.
The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.