Weight:3.4 kg (7.5 lb)
You May Also Like
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free Delivery
Free Delivery
14 Days Return
Pay on Delivery
| Best Before | March 2023 |
| Weight | 3.4 kg |
| Flavour | Strawberries & Cream |
| Preference | Vegetarian |
| Gtin | 089094024987 |
| SKU | NB-ISO-1003-15 |
MANUFACTURER DETAILS | |
| Tirupati Wellness Pvt. Ltd. Surajpur, Nahan Road, Paonta Sahib, Dist. Sirmaur-173025 Himachal Pradesh FSSAI Lic No. 10016062000334 Country of Origin - India | |
BRAND DETAILS | |
| Isopure (Isopure (Glanbia Performance Nutrition)) Allied House, Nelson Mandela Marg Pocket 10, Sector B, Vasant Kunj, New Delhi- 110070 FSSAI Lic No. 10017011004358 [email protected], 1149594959 | |
View More | |

| Nutrient | Amount per serving (31 g) |
| Energy | 119 kCal or 499 kJ |
| Protein | 25 g |
| Fat total | 2 g |
| -Saturated | 0 g |
| Carbohydrates | 0 g |
| -Sugars | 0 g |
| Sodium | 240 mg |
Ratings & Reviews
26 May, 2019
18 May, 2019
05 Jan, 2019
25 May, 2025
"Better Than any Whey Isolate Available"
04 Sep, 2024
"what a great product by Isopure"
03 Dec, 2020
15 Jun, 2019
11 Dec, 2018
08 Oct, 2018
29 Sep, 2018
The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.