Neuherbs True Plant Protein Powder With Omega 3 - 500 g (1.1 lb), Kulfi Flavour

Authentic
Vegetarian
product_image_1
Neuherbs
starstarstarstarstarstarstarstarstarstar
5.0(3)
starstarstarstarstarstarstarstarstarstar
4 Ratings & 3 Reviews

Neuherbs True Plant Protein Powder With Omega 3 - 500 g (1.1 lb), Kulfi Flavour

₹899(Inclusive of all taxes, Free Delivery)
Authentic
MRP: ₹1,499Save: ₹60040% Off
Out of Stock
Out of Stock

Item temporarily unavailable, it may be back in stock soon.

1

You May Also Like

42% OFF off background42% OFF
Nutrabay Wellness Vegan Plant Protein Powder + Superfoods
plus_button
Vegetarian

4.6 (206)

Nutrabay Wellness Vegan Plant Protein Powder + Superfoods

500 g (1.1 lb), Rich Chocolate

arrowdown-500 g (1.1 lb), Rich Chocolate-0

₹699

MRP: ₹1,199

₹140 / 100 g

17% OFF off background17% OFF
Nutrabay Gold Hydrolyzed Pea Protein
plus_button
Vegetarian

4.4 (3215)

Nutrabay Gold Hydrolyzed Pea Protein

1 kg (2.2 lb), Rich Chocolate Creme

arrowdown-1 kg (2.2 lb), Rich Chocolate Creme-1

₹1,499

MRP: ₹1,799

₹150 / 100 g

37% OFF off background37% OFF
Nutrabay Pure Pea Protein Isolate
plus_button
Vegetarian

4.4 (3436)

Nutrabay Pure Pea Protein Isolate

1 kg (2.2 lb), Unflavoured

arrowdown-1 kg (2.2 lb), Unflavoured-2

₹849

MRP: ₹1,349

₹85 / 100 g

26% OFF off background26% OFF
Nutrabay Pure Soy Protein Isolate
plus_button
Vegetarian

4.4 (246)

Nutrabay Pure Soy Protein Isolate

1 kg (2.2 lb), Unflavoured

₹999

MRP: ₹1,349

₹100 / 100 g

21% OFF off background21% OFF
Nutrabay Vital Whey Protein
plus_button
Vegetarian

4.6 (429)

Nutrabay Vital Whey Protein

1 kg (2.2 lb), Kesar Kulfi

arrowdown-1 kg (2.2 lb), Kesar Kulfi-5

₹1,299

MRP: ₹1,649

₹130 / 100 g

Nutrabay Gold Whey Protein Concentrate
plus_button
Vegetarian

4.7 (2149)

Nutrabay Gold Whey Protein Concentrate

1 kg (2.2 lb), Rich Chocolate Creme

arrowdown-1 kg (2.2 lb), Rich Chocolate Creme-6

₹3,349

₹335 / 100 g

Nutrabay Pure Whey Protein Concentrate
plus_button
Vegetarian

4.6 (713)

Nutrabay Pure Whey Protein Concentrate

1 kg (2.2 lb), Unflavoured

arrowdown-1 kg (2.2 lb), Unflavoured-8

₹3,099

₹310 / 100 g

23% OFF off background23% OFF
Nutrabay Gold Whey Protein Isolate
plus_button
Vegetarian

4.7 (455)

Nutrabay Gold Whey Protein Isolate

500 g (1.1 lb), Rich Chocolate Creme

arrowdown-500 g (1.1 lb), Rich Chocolate Creme-9

₹2,799

MRP: ₹3,649

₹560 / 100 g

Nutrabay Gold Tri-Blend Whey Protein
plus_button
Vegetarian

4.7 (184)

Nutrabay Gold Tri-Blend Whey Protein

2 kg (4.4 lb), Strawberry Milkshake

arrowdown-2 kg (4.4 lb), Strawberry Milkshake-10

₹8,199

₹410 / 100 g

40% OFF off background40% OFF
Nutrabay Gold Micronized Creatine Monohydrate
plus_button
Vegetarian

4.6 (4559)

Nutrabay Gold Micronized Creatine Monohydrate

120 g (0.26 lb), Orange

arrowdown-120 g (0.26 lb), Orange-11

₹299

MRP: ₹499

₹249 / 100 g

delivery truck

Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.

  • Free Delivery

    Free Delivery

    Free Delivery

  • 14 Days Return

    14 Days Return

  • Pay on Delivery

    Pay on Delivery

Authentic Shield
AuthenticSourced from Neuherbs
Sold & Fulfilled By: Nutrabay.com
Brand Authorized
View Certificate

Details

24 g
Protein / Serving
70 %
Protein
14
Servings
Best Before
October 2025
Weight
0.5 kg
Flavour
Kulfi Flavour
Preference
Vegetarian
Serving Size
34g
Price Per Serving
₹64.2
Price Per Gram of Protein
₹2.7
Form
Powder
Packaging Type
Pouch
Benefits
Muscle Recovery, Build Muscle
Gender
Male, Female
Lifestage
Adults
Gtin
8906102433581
SKU
NB-NEH-1020-02

MANUFACTURER DETAILS

Bliss Lifesciences LLP, Desai Corporate, 15 Mangal Compound, Dewas Naka, Indore - 452010, Madhya Pradesh
Country of Origin - India

BRAND DETAILS

Neuherbs (Global Healthfit Retail (India) Llp.)
Plot No. 208, Block Udyog Kendra Extension-II, Sector Ecotech-III, Greater Noida, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh 201306, India
FSSAI Lic No. 10020051003483
[email protected]

NOTICE:

The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.

View More

Ratings & Reviews

5 / 5
starstarstarstarstarstarstarstarstarstar

4 Ratings & 3 Reviews

  • 5
    NaN%
  • 4
    NaN%
  • 3
    NaN%
  • 2
    NaN%
  • 1
    NaN%
Customer Reviews (3)
Haresh VadhadiyaVerified
21 Apr'25
5.0

"Highly satisfied"

I purchased the Kulfi flavour of Newherbs True Plant Protein and really liked it. The taste is amazing, very smooth and easy to drink. Great option for a plant-based protein. Highly satisfied
Biswajit BarmanVerified
14 Nov'24
5.0

"Simply awesome"

Excellent product and excellent results bif you have any problem with whey protein than can consider this plant protein will definitely work
Umesh sharmaVerified
10 Jan'25
5.0

"Good product"

Best quality
₹89940% Off
MRP: ₹1,499info
View all bestsellers in Plant Protein Blends
purchase protection
Similar Products
View All

Explore Our Top Categories