Weight:3 kg (6.6 lb)
% Coupon OffersUse code NUTRABAY5 to get a flat 5% on your 1st order.
Use code APP5 to get a flat 5% off on cart.
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free Delivery
Free Delivery
14 Days Return
Pay on Delivery
| Best Before | July 2027 |
| Weight | 3 kg |
| Flavour | Vanilla |
| Preference | Vegetarian |
| Number of Servings | 20 |
| Serving Size | 150 g |
| Protein | 20 % |
| Protein Per Serving | 30 g |
| Recommended Usage | consume 1 serving per day or as advised by the dietician. |
| Price Per Serving | ₹115.0 |
| Price Per Gram of Protein | ₹3.8 |
| Form | Powder |
| Packaging Type | Jar |
| Benefits | Weight Gain, Build Muscle, Energy |
| Gender | Male, Female |
| Lifestage | Adults |
| Gtin | 8906045142182 |
| SKU | NB-NUT-1072-01 |
MANUFACTURER DETAILS | |
| Swasthum Wellness Pvt. Ltd. 43-A, Naresh Park, Nangloi, New Delhi - 110041 FSSAI Lic No. 10017011004609 Country of Origin - India | |
BRAND DETAILS | |
| Nutrabay (Nutrabay Retail Pvt. Ltd.) B-289, Pocket B, Okhla I, Okhla Industrial Area, New Delhi, 110020, India FSSAI Lic No. 13322999000048 [email protected], 01161196333 | |
View More | |

.NutrabayGold Mass Gaineris a high-calorie formula explicitly crafted for hard gainers and people with very active metabolism that struggles to gain weight and fulfill their high energy needs. It contains all the calories you need with the right ingredient blend to keep you in a continual muscle-building state. Having this mass gainer every day can help boost your calorie intake conveniently and get more energy from your diet.
It is a high-calorie supplement providing protein and carbs in the ratio of 1:3 for rapid mass and weight gain and quick muscle recovery. It also contains digestive enzymes, vitamins and minerals to enhance exercise performance and support the immune system.
This mass gainer provides 30 grams of high-quality cross-flow microfiltered whey protein per serving.
Nutrabay Gold Bulk Up Mass Gainer does not contain added sugar.
Nutrabay Gold Bulk Up Mass Gainer is naturally gluten-free.
View More
Ratings & Reviews
Recommended by
200+ happy customers
28 Sep, 2025
"good"
14 Dec, 2025
"Its a Very Good Product"
11 Jun, 2025
"Delivery time taking 12 days after order placed"
07 Apr, 2025
"Gaining"
16 Feb, 2026
"smell and mixebility"
18 Dec, 2025
"good"
28 Jan, 2026
"Nutrabay product"
03 Apr, 2026
"This is good product"
05 Jan, 2026
"good product"
06 Dec, 2025
"thank You Nutrabay"