Weight:1 kg (2.2 lb)
% Coupon OffersUse code NUTRABAY5 to get a flat 5% on your 1st order.
Use code APP5 to get a flat 5% off on cart.
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free Delivery
Free Delivery
14 Days Return
Pay on Delivery
| Best Before | March 2027 |
| Weight | 1 kg |
| Flavour | Rich Chocolate Creme |
| Preference | Vegetarian |
| Number of Servings | 5 |
| Serving Size | 182g |
| Protein | 22.3 % |
| Protein Per Serving | 40.7 g |
| Price Per Serving | ₹239.8 |
| Price Per Gram of Protein | ₹5.9 |
| Form | Powder |
| Packaging Type | Jar |
| Benefits | Weight Gain, Build Muscle, Energy |
| Gender | Male, Female |
| Lifestage | Adults |
| Gtin | 8906045141536 |
| SKU | NB-NUT-1012-04 |
MANUFACTURER DETAILS | |
| Fermentis Life Sciences Pvt. Ltd. Plot No.41, Sector-8, IMT Manesar Gurugram, 122051 Haryana FSSAI Lic No. 10018064001572 Country of Origin - India | |
BRAND DETAILS | |
| Nutrabay (Nutrabay Retail Pvt. Ltd.) B-289, Pocket B, Okhla I, Okhla Industrial Area, New Delhi, 110020, India FSSAI Lic No. 13322999000048 [email protected], 01161196333 | |
View More | |
It is a protein and carbohydrate-rich, calorie-dense formula to build muscle and gain mass. Nutrabay Gold Mega Mass Gainer contains a premium blend of high-quality proteins and complex carbohydrates to fuel the body with essential nutrients required to gain muscle volume and strength.
It contains multi-source proteins like whey protein concentrate, whey protein isolate, milk protein concentrate and casein. This blend of whey and casein ensures a quick and sustained supply of amino acids for a longer time.
Nutrabay Mega Gold Mass Gainer is not recommended for lactose intolerants as it contains milk derivatives.
This product is supreme for bodybuilders and athletes that aim to bulk and gain mass. Hard-gainers and ectomorphs can also use this product to increase the calorie load to gain weight and build muscles.
View More
Ratings & Reviews
Recommended by
200+ happy customers
18 Mar, 2024
03 Jun, 2024
"Good"
23 Feb, 2024
"digambar"
22 Sep, 2025
"Delevery Packing and Product"
02 Sep, 2025
"product is so good"
11 Dec, 2024
"Impressive"
10 Feb, 2026
"Super and nice product, useful, and nice packing"
11 Oct, 2025
"good"
20 Jul, 2025
"youre the best of the best yet"
09 May, 2025