Item temporarily unavailable, it may be back in stock soon.
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free Delivery
Free Delivery
14 Days Return
Pay on Delivery
| Best Before | April 2027 |
| Weight | 1 kg |
| Flavour | Chocolate Supreme |
| Preference | Vegetarian |
| Number of Servings | 10 |
| Serving Size | 100g |
| Protein | 16.3 % |
| Protein Per Serving | 16.3 g |
| Price Per Serving | ₹79.9 |
| Price Per Gram of Protein | ₹4.9 |
| Form | Powder |
| Packaging Type | Pouch |
| Benefits | Weight Gain, Build Muscle, Energy |
| Gender | Male, Female |
| Lifestage | Adults |
| Gtin | 8906045142076 |
| SKU | NB-NUT-1065-02 |
MANUFACTURER DETAILS | |
| Swasthum Wellness Pvt. Ltd. 43-A, Naresh Park, Nangloi, New Delhi - 110041 FSSAI Lic No. 10017011004609 Country of Origin - India | |
BRAND DETAILS | |
| Nutrabay (Nutrabay Retail Pvt. Ltd.) B-289, Pocket B, Okhla I, Okhla Industrial Area, New Delhi, 110020, India FSSAI Lic No. 13322999000048 [email protected], 01161196333 | |
View More | |
Nutrabay Gold Mighty Mass Gainer is a high-calorie formula explicitly crafted for hard gainers and people with very active metabolism that struggles to gain weight and fulfill their high energy needs. It contains all the calories you need with the right ingredient blend to keep you in a continual muscle-building state. Having this mass gainer daily can help boost your calorie intake conveniently and get more energy from your diet.

It is a high-calorie supplement providing protein and carbs in the ratio of 1:5 for rapid mass and weight gain and quick muscle recovery. It also contains vitamins and minerals to enhance exercise performance and support the immune system.
This mass gainer provides 20 grams of protein per serve from multiple sources like whey protein concentrate, calcium caseinate, and milk solids. This blend of slow and fast-releasing proteins facilitates the supply of amino acids for a longer duration to support muscle growth, recovery, and repair.
Mighty Mass Gainer does not contain added sugar.
Mighty Mass Gainer is soy and gluten-free.
View More
Ratings & Reviews
Recommended by
50+ happy customers
27 May, 2025
23 Mar, 2025
"Best"
16 Aug, 2024
"nice product main 1 month baad pair review dunga"
18 May, 2025
"Best gainer ever"
06 May, 2025
"good"
03 Jan, 2025
"best"
06 May, 2024
"The test is very good"
19 Jun, 2025
"Best mass gainer for my opinion."
11 Mar, 2025
"sahi hai"
13 Jul, 2024
"Nice product"