Weight:1 kg (2.2 lb)
You May Also Like
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free Delivery
Free Delivery
14 Days Return
Pay on Delivery
| Best Before | October 2027 |
| Weight | 1 kg |
| Flavour | Crunchy |
| Preference | Vegetarian |
| Number of Servings | 31 |
| Serving Size | 32g |
| Protein Per Serving | 8.3 g |
| Recommended Usage | consume 2 tbsp per day |
| Price Per Serving | ₹11.3 |
| Price Per Gram of Protein | ₹1.4 |
| Form | Butter |
| Packaging Type | Jar |
| Benefits | Weight Management, Overall Health |
| Gender | Male, Female |
| Lifestage | Adults |
| Gtin | 8908010900179 |
| SKU | NB-PNT-1002-03 |
MANUFACTURER DETAILS | |
| Das Superfoods Pvt Ltd - Survey No. 381, Salal-Sonasan Road At-Sonasan, Ta, Dist, Prantij, Gujarat 383210 Country of Origin - India | |
BRAND DETAILS | |
| Pintola (Pintola) Block No. 381 At-Sonasan , Ta-Prantij, Dist-Sabarkantha-383210 , Gujarat, ,Himmatnagar (Sabarkantha),Gujarat-383210 FSSAI Lic No. 10015021001645 [email protected], 7808058080 | |
View More | |
Ratings & Reviews
07 Dec, 2025
"Top-Notch Quality Worth Every Spoon"
The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.