PR SUPPLEMENTS by Larry Wheels Whey - 2.38 kg (5.2 lb), Chocolate Banana

Authentic
New
Vegetarian
38% Off
38% Off
product_image_1

PR SUPPLEMENTS by Larry Wheels Whey - 2.38 kg (5.2 lb), Chocolate Banana

New
₹7,699(Inclusive of all taxes, Free Delivery)
Authentic
MRP: ₹12,499Save: ₹4,80038% Off
Only 6 left in Stock
Flavour: Select Flavour
  • Milky Dessert
  • Chocolate
  • Chocolate Banana
  • Mango

Weight:2.38 kg (5.2 lb)

1.19 kg (2.6 lb)
₹4,999(₹420 / 100 g)
23% OffSave ₹1,500
2.38 kg (5.2 lb)
₹7,699(₹323 / 100 g)
38% OffSave ₹4,800
Only 6 left in stock
1

You May Also Like

25% OFF off background25% OFF
Nutrabay Gold Hydrolyzed Pea Protein
plus_button
Vegetarian

4.4 (3215)

Nutrabay Gold Hydrolyzed Pea Protein

1 kg (2.2 lb), Rich Chocolate Creme

arrowdown-1 kg (2.2 lb), Rich Chocolate Creme-0

₹1,349

MRP: ₹1,799

₹135 / 100 g

37% OFF off background37% OFF
Nutrabay Pure Pea Protein Isolate
plus_button
Vegetarian

4.4 (3436)

Nutrabay Pure Pea Protein Isolate

1 kg (2.2 lb), Unflavoured

arrowdown-1 kg (2.2 lb), Unflavoured-1

₹849

MRP: ₹1,349

₹85 / 100 g

Nutrabay Gold Whey Protein Concentrate
plus_button
Vegetarian

4.7 (2149)

Nutrabay Gold Whey Protein Concentrate

1 kg (2.2 lb), Rich Chocolate Creme

arrowdown-1 kg (2.2 lb), Rich Chocolate Creme-2

₹3,349

₹335 / 100 g

26% OFF off background26% OFF
Nutrabay Pure Soy Protein Isolate
plus_button
Vegetarian

4.4 (246)

Nutrabay Pure Soy Protein Isolate

1 kg (2.2 lb), Unflavoured

₹999

MRP: ₹1,349

₹100 / 100 g

42% OFF off background42% OFF
Nutrabay Wellness Vegan Plant Protein Powder + Superfoods
plus_button
Vegetarian

4.6 (206)

Nutrabay Wellness Vegan Plant Protein Powder + Superfoods

500 g (1.1 lb), Rich Chocolate

arrowdown-500 g (1.1 lb), Rich Chocolate-5

₹699

MRP: ₹1,199

₹140 / 100 g

Nutrabay Pure Whey Protein Concentrate
plus_button
Vegetarian

4.6 (713)

Nutrabay Pure Whey Protein Concentrate

1 kg (2.2 lb), Unflavoured

arrowdown-1 kg (2.2 lb), Unflavoured-6

₹3,099

₹310 / 100 g

23% OFF off background23% OFF
Nutrabay Gold Whey Protein Isolate
plus_button
Vegetarian

4.7 (455)

Nutrabay Gold Whey Protein Isolate

500 g (1.1 lb), Rich Chocolate Creme

arrowdown-500 g (1.1 lb), Rich Chocolate Creme-7

₹2,799

MRP: ₹3,649

₹560 / 100 g

Nutrabay Gold Tri-Blend Whey Protein
plus_button
Vegetarian

4.7 (184)

Nutrabay Gold Tri-Blend Whey Protein

2 kg (4.4 lb), Strawberry Milkshake

arrowdown-2 kg (4.4 lb), Strawberry Milkshake-8

₹8,199

₹410 / 100 g

delivery truck

Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.

  • Free Delivery

    Free Delivery

    Free Delivery

  • 14 Days Return

    14 Days Return

  • Pay on Delivery

    Pay on Delivery

Authentic Shield
AuthenticSourced from Pr Supplements By Larry Wheels
Sold & Fulfilled By: Nutrabay.com
Brand Authorized

Details

24 g
Protein / Serving
70 %
Protein
70
Servings
Best Before
December 2027
Weight
2.38 kg
Flavour
Chocolate Banana
Preference
Vegetarian
Serving Size
34g
Recommended Usage
Mix 1 Scoop in 250 ml cold water and shake well.
Shelf Life
18 Months
Price Per Serving
₹110.0
Price Per Gram of Protein
₹4.6
Form
Powder
Packaging Type
Jar
Benefits
Build Muscle, Weight Management, Muscle Recovery
Gender
Female, Male
Lifestage
Adults
Gtin
743966042058
SKU
NB-PRS-1004-02

MANUFACTURER DETAILS

Livo Universal Healthcare Pvt Ltd
Country of Origin - India

BRAND DETAILS

PR SUPPLEMENTS by Larry Wheels (Pr Supplements (Zeness International))
Ramji Ashar Building, 1st Floor, 73 MG Road, Ghatkopar (East), Mumbai- 400077, India
[email protected], 9892939985

NOTICE:

The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.

View More

Ratings & Reviews

No customer ratings or reviews yet

Be the first one to review it.

₹7,69938% Off
MRP: ₹12,499info
View all bestsellers in Protein Blends
purchase protection
Similar Products
View All

Explore Our Top Categories