Item temporarily unavailable, it may be back in stock soon.
You May Also Like
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free Delivery
Free Delivery
14 Days Return
Pay on Delivery
| Weight | 0.93 kg |
| Preference | Vegetarian |
| Number of Servings | 28 |
| Serving Size | 32g (2 tbsp) |
| Protein Per Serving | 9.60 g |
| Recommended Usage | take 1 serving per day |
| Shelf Life | 9 months |
| Price Per Serving | ₹20.5 |
| Price Per Gram of Protein | ₹2.1 |
| Form | Butter |
| Packaging Type | Jar |
| Benefits | Weight Management, Energy |
| Gender | Male, Female |
| Lifestage | Adults |
| Gtin | 8939120609546 |
| SKU | NB-PUF-1002-02 |
MANUFACTURER DETAILS | |
| CREAMSON FOODS Plot No. 108, Dwarkesh Industrial Estate, Umra, Surat, Gujarat-394130 Country of Origin - India | |
BRAND DETAILS | |
| Pure Farms (Peanutverse Private Limited (Pure Farms)) PEANUTVERSE PRIVATE LIMITED PLOT NO. 744, BASEMENT, H-BLOCK, HARIJAN BASTI, PALAM EXTENSION, SECTOR 7 DWARKA South West Delhi - 220075 FSSAI Lic No. 13324008000049 [email protected], 9667691413 | |
View More | |
Roasted Peanut
Ratings & Reviews
No customer reviews yet.
Be the first one to review it.
The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.