Weight:925 g (2.03 lb)
You May Also Like
% Coupon OffersUse code NUTRABAY5 to get a flat 5% on your 1st order.
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free Delivery
Free Delivery
14 Days Return
Pay on Delivery
| Best Before | December 2026 |
| Weight | 0.93 kg |
| Preference | Vegetarian |
| Number of Servings | 28 |
| Serving Size | 32g (2 tbsp) |
| Protein Per Serving | 7.04 g |
| Recommended Usage | take 1 serving per day |
| Shelf Life | 9 months |
| Price Per Serving | ₹21.4 |
| Price Per Gram of Protein | ₹3.0 |
| Form | Butter |
| Packaging Type | Jar |
| Benefits | Weight Management, Energy |
| Gender | Male, Female |
| Lifestage | Adults |
| Gtin | 8939120609782 |
| SKU | NB-PUF-1000-02 |
MANUFACTURER DETAILS | |
| CREAMSON FOODS Plot No. 108, Dwarkesh Industrial Estate, Umra, Surat, Gujarat-394130 Country of Origin - India | |
BRAND DETAILS | |
| Pure Farms (Peanutverse Private Limited (Pure Farms)) PEANUTVERSE PRIVATE LIMITED PLOT NO. 744, BASEMENT, H-BLOCK, HARIJAN BASTI, PALAM EXTENSION, SECTOR 7 DWARKA South West Delhi - 220075 FSSAI Lic No. 13324008000049 [email protected], 9667691413 | |
View More | |
Ratings & Reviews
03 Feb, 2025
"Peanut butter"
The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.