Weight:1.81 kg (3.9 lb)
You May Also Like
% Freebie OffersUnlock freebies on cart above ₹1,499
% Coupon OffersUse code NUTRABAY5 to get a flat 5% on your 1st order.
Use code TRU5 to get a flat 5% off on cart.
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free Delivery
Free Delivery
14 Days Return
Pay on Delivery
| Best Before | April 2027 |
| Weight | 1.81 kg |
| Flavour | Coffee Mocha |
| Preference | Vegetarian |
| Serving Size | 36g |
| Recommended Usage | take 1 heaping scoop (36g approx.) in 200ml of water or milk |
| Shelf Life | 18 months |
| Price Per Serving | ₹127.0 |
| Price Per Gram of Protein | ₹4.9 |
| Form | Powder |
| Packaging Type | Pouch |
| Benefits | Build Muscle, Muscle Recovery |
| Gender | Female, Male |
| Lifestage | Adults |
| Gtin | 8908012987819 |
| SKU | NB-TNV-1013-18 |
MANUFACTURER DETAILS | |
| Fermentis Life Sciences Pvt. Ltd. Plot No.41, Sector-8, IMT Manesar Gurugram, 122051 Haryana FSSAI Lic No. 10018064001572 Country of Origin - India | |
BRAND DETAILS | |
| TruNativ (Trunativ F & B Pvt Ltd.) 702, JMS Business Centre, Behram Baug, Jogeshwari, (West), Mumbai 400102, Maharashtra India FSSAI Lic No. 10019022009600 [email protected], 918591609645 | |
View More | |
Elevate your fitness journey with TruNativ Pro Blend Coffee Mocha Whey Protein Powder. Crafted for coffee aficionados and fitness enthusiasts alike, our blend delivers 26g of high-quality grass-fed whey protein per serving, ensuring optimal muscle recovery and strength enhancement. Infused with real coffee essence, each scoop offers a rich, aromatic experience without the guilt-free from added sugars and artificial additives. Our commitment to clean nutrition makes TruNativ India’s first protein brand incorporating real whole foods, backed by the 'Mark of Good' nutraceutical certification.
Ratings & Reviews
26 Nov, 2025
"good"
01 Nov, 2025
"good"
02 Oct, 2025
"packaging problem"
The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.