Weight:1.81 kg (3.9 lb)
You May Also Like
% Coupon OffersUse code NUTRABAY5 to get a flat 5% on your 1st order.
Use code TRU5 to get a flat 5% off on cart.
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free Delivery
Free Delivery
14 Days Return
Pay on Delivery
| Best Before | April 2027 |
| Weight | 1.81 kg |
| Flavour | Rose Milk |
| Preference | Vegetarian |
| Serving Size | 36g |
| Recommended Usage | take 1 heaping scoop (36g approx.) in 200ml of water or milk |
| Shelf Life | 18 months |
| Price Per Serving | ₹127.0 |
| Price Per Gram of Protein | ₹4.9 |
| Form | Powder |
| Packaging Type | Pouch |
| Benefits | Muscle Recovery, Build Muscle |
| Gender | Female, Male |
| Lifestage | Adults |
| Gtin | 8908012987857 |
| SKU | NB-TNV-1013-14 |
MANUFACTURER DETAILS | |
| Fermentis Life Sciences Pvt. Ltd. Plot No.41, Sector-8, IMT Manesar Gurugram, 122051 Haryana FSSAI Lic No. 10018064001572 Country of Origin - India | |
BRAND DETAILS | |
| TruNativ (Trunativ F & B Pvt Ltd.) 702, JMS Business Centre, Behram Baug, Jogeshwari, (West), Mumbai 400102, Maharashtra India FSSAI Lic No. 10019022009600 [email protected], 918591609645 | |
View More | |
Experience a perfect blend of tradition and nutrition with TruNativ Pro Blend Rose Milk Whey Protein Powder. This delightful protein supplement brings the essence of real rose petals to your fitness routine while delivering 26g of high-quality grass-fed whey protein per serving. Backed by TruNativ’s ‘Mark of Good’ certification, it ensures top-notch quality and clean ingredients. Ideal for muscle recovery, endurance, and a sugar-free lifestyle, this protein powder is a fragrant and nutritious addition to your daily diet.
Ratings & Reviews
26 Nov, 2025
"good"
01 Nov, 2025
"good"
02 Oct, 2025
"packaging problem"
The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.