Weight:1.81 kg (3.9 lb)
You May Also Like
% Coupon OffersUse code NUTRABAY5 to get a flat 5% on your 1st order.
Use code TRU5 to get a flat 5% off on cart.
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free Delivery
Free Delivery
14 Days Return
Pay on Delivery
| Best Before | April 2027 |
| Weight | 1.81 kg |
| Flavour | Mango |
| Preference | Vegetarian |
| Serving Size | 36g |
| Recommended Usage | take 1 heaping scoop (36g approx.) in 200ml of water or milk |
| Shelf Life | 18 months |
| Price Per Serving | ₹127.0 |
| Price Per Gram of Protein | ₹4.9 |
| Form | Powder |
| Packaging Type | Pouch |
| Benefits | Muscle Recovery, Build Muscle |
| Gender | Female, Male |
| Lifestage | Adults |
| Gtin | 8908012987833 |
| SKU | NB-TNV-1013-16 |
MANUFACTURER DETAILS | |
| Fermentis Life Sciences Pvt. Ltd. Plot No.41, Sector-8, IMT Manesar Gurugram, 122051 Haryana FSSAI Lic No. 10018064001572 Country of Origin - India | |
BRAND DETAILS | |
| TruNativ (Trunativ F & B Pvt Ltd.) 702, JMS Business Centre, Behram Baug, Jogeshwari, (West), Mumbai 400102, Maharashtra India FSSAI Lic No. 10019022009600 [email protected], 918591609645 | |
View More | |
Bring a tropical twist to your fitness journey with TruNativ Pro Blend Mango Whey Protein Powder. Packed with the juicy sweetness of real mango chunks, it offers 26g of grass-fed whey protein and 6g of BCAAs per serving for optimal recovery and performance. Clean, sugar-free, lab-tested for purity, and vegetarian-friendly, this protein powder is perfect for your daily nutrition needs while emphasizing natural, real food ingredients.
Ratings & Reviews
26 Nov, 2025
"good"
01 Nov, 2025
"good"
02 Oct, 2025
"packaging problem"
The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.