Weight:1 kg (2.2 lb)
You May Also Like
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free Delivery
Free Delivery
14 Days Return
Pay on Delivery
| Best Before | April 2026 |
| Weight | 1 kg |
| Flavour | Cookies & Cream |
| Preference | Vegetarian |
| Number of Servings | 10 |
| Serving Size | 100g |
| Protein Per Serving | 22 g |
| Price Per Serving | ₹91.9 |
| Price Per Gram of Protein | ₹4.2 |
| Form | Powder |
| Packaging Type | Pouch |
| Benefits | Energy, Strength, Build Muscle |
| Gender | Male, Female |
| Lifestage | Adults |
| Gtin | 850041152004 |
| SKU | NB-WYM-1002-03 |
MANUFACTURER DETAILS | |
| KAanav Nutracare Pvt. Ltd. Plot No: C/12, Arvind Megapark, Nr. Khodiyar Mata Temple, Vasna Chacharvadi, post Moriya, Tal: Sanand, Dist: Ahmedabad Zone-1, Gujrat-382213 Country of Origin - India | |
BRAND DETAILS | |
| Wheymill (Wheymill) G/403, Sarjan Flat-1, Nr. Acc Cement plant, Changodar, Sanand, Ahmedabad., Ahmedabad Municipal Corporation, Gujrat-382213 FSSAI Lic No. 10021021000545 [email protected], 7990387779 | |
View More | |
Ratings & Reviews
21 Oct, 2024
"5"
16 May, 2025
"Product ki packaging to bahut acchi thi"
11 Apr, 2026
15 Mar, 2026
"10/10"
24 Sep, 2024
"taste is excellent and no compromise in quality"
16 May, 2024
"Nice product"
07 Apr, 2026
"Super"
14 Sep, 2025
"good"
08 Jun, 2024
The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.