YogaBar Pro Clean Creatine Monohydrate - Watermelon, 30 Servings

Authentic
Vegetarian
product_image_1
YogaBar
starstarstarstarstarstarstarstarstarstar
3.0(2)
starstarstarstarstarstarstarstarstarstar
2 Ratings & 2 Reviews

YogaBar Pro Clean Creatine Monohydrate - Watermelon, 30 Servings

₹330(Inclusive of all taxes)
Authentic
MRP: ₹799Save: ₹46958% Off
Out of Stock
Out of Stock

Item temporarily unavailable, it may be back in stock soon.

1

You May Also Like

40% OFF off background40% OFF
Nutrabay Gold Micronized Creatine Monohydrate
plus_button
Vegetarian

4.6 (4559)

Nutrabay Gold Micronized Creatine Monohydrate

120 g (0.26 lb), Orange

arrowdown-120 g (0.26 lb), Orange-0

₹299

MRP: ₹499

₹249 / 100 g

40% OFF off background40% OFF
Nutrabay Pure Creatine Monohydrate Micronized
plus_button
Vegetarian

4.7 (5800)

Nutrabay Pure Creatine Monohydrate Micronized

400 g (0.88 lb), Unflavoured

arrowdown-400 g (0.88 lb), Unflavoured-1

₹749

MRP: ₹1,249

₹187 / 100 g

39% OFF off background39% OFF
Nutrabay Gold L-Citrulline DL-Malate
plus_button
Vegetarian

4.6 (220)

Nutrabay Gold L-Citrulline DL-Malate

250 g (0.55 lb), Lemon

arrowdown-250 g (0.55 lb), Lemon-3

₹549

MRP: ₹899

₹220 / 100 g

33% OFF off background33% OFF
Nutrabay 3000mg Liquid L-Carnitine + Vitamin B5
plus_button
Vegetarian

4.6 (229)

Nutrabay 3000mg Liquid L-Carnitine + Vitamin B5

450 ml, Mango Strawberry

arrowdown-450 ml, Mango Strawberry-4

₹799

MRP: ₹1,199

₹178 / 100 ml

50% OFF off background50% OFF
Nutrabay Gold L-Arginine
plus_button
Vegetarian

4.7 (198)

Nutrabay Gold L-Arginine

120 g (0.26 lb), Lemon

arrowdown-120 g (0.26 lb), Lemon-5

₹299

MRP: ₹599

₹249 / 100 g

39% OFF off background39% OFF
Nutrabay Pure Citrulline Malate
plus_button
Vegetarian

4.6 (167)

Nutrabay Pure Citrulline Malate

250 g (0.55 lb), Unflavoured

arrowdown-250 g (0.55 lb), Unflavoured-6

₹549

MRP: ₹899

₹220 / 100 g

25% OFF off background25% OFF
Nutrabay L-Carnitine 1000mg
plus_button
Vegetarian

4.7 (131)

Nutrabay L-Carnitine 1000mg

60 Tabs

₹449

MRP: ₹599

₹7 / count

31% OFF off background31% OFF
Nutrabay Pure L-Arginine
plus_button
Vegetarian

4.5 (79)

Nutrabay Pure L-Arginine

250 g (0.55 lb), Unflavoured

arrowdown-250 g (0.55 lb), Unflavoured-8

₹549

MRP: ₹799

₹220 / 100 g

28% OFF off background28% OFF
Nutrabay Pure L-Glutamine
plus_button
Vegetarian

4.6 (114)

Nutrabay Pure L-Glutamine

250 g (0.55 lb), Unflavoured

arrowdown-250 g (0.55 lb), Unflavoured-9

₹649

MRP: ₹899

₹260 / 100 g

8% OFF off background8% OFF
Nutrabay EAAs with Electrolytes (Essential Amino Acids)
plus_button
Vegetarian

4.5 (50)

Nutrabay EAAs with Electrolytes (Essential Amino Acids)

250 g (0.55 lb), Lemon Lime

arrowdown-250 g (0.55 lb), Lemon Lime-10

₹1,099

MRP: ₹1,199

₹440 / 100 g

40% OFF off background40% OFF
Nutrabay Gold Beta Alanine
plus_button
Vegetarian

4.6 (28)

Nutrabay Gold Beta Alanine

120 g (0.26 lb), Lemon

arrowdown-120 g (0.26 lb), Lemon-11

₹299

MRP: ₹499

₹249 / 100 g

delivery truck

Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.

  • Free Delivery

    Free Delivery

    Free Delivery

  • 14 Days Return

    14 Days Return

  • Pay on Delivery

    Pay on Delivery

Authentic Shield
AuthenticSourced from Yogabar
Sold & Fulfilled By: Nutrabay.com
Brand Authorized
View Certificate

Details

Best Before
August 2026
Pack Size
30 Servings
Flavour
Watermelon
Preference
Vegetarian
Number of Servings
30
Serving Size
3.8g
Recommended Usage
take 1 scoop per day
Shelf Life
18 Months
Price Per Serving
₹11.0
Form
Powder
Packaging Type
Jar
Benefits
Energy, Strength
Gender
Male, Female
Lifestage
Adults
Gtin
8904335604501
SKU
NB-YGB-1037-01

MANUFACTURER DETAILS

Sproutlife Foods Private Limited, No.4426/115/2B, Ground Floor, K R Thimmaiah Estate, Mysore Road, Kengeri, Bengaluru, 560060
Country of Origin - India

BRAND DETAILS

YogaBar (Sproutlife Foods Pvt. Ltd.)
No.4426/115/2B, Ground Floor, K R Thimmaiah Estate, Mysore Road, Kengeri, Bengaluru, 560060, India
FSSAI Lic No. 11222999000656
[email protected], 919606030616

NOTICE:

The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.

View More

Ingredients

Creatine Monohydrate, Natural Flavouring Substance And Nature Identical Flavour (watermelon), Acidity Regulator (citric Acid & Malic Acid), Sodium Chloride, Sucralose, Orange Fruit Powder, Approved Food Grade Color (ponceau 4r)."

Ratings & Reviews

3 / 5
starstarstarstarstarstarstarstarstarstar

2 Ratings & 2 Reviews

  • 5
    NaN%
  • 4
    NaN%
  • 3
    NaN%
  • 2
    NaN%
  • 1
    NaN%
Customer Reviews (2)
MonojVerified
23 Apr'25
1.0

"worst, tastes like sugar candy, worst"

worst
Saransh
17 Jul'25
5.0

"good product"

taste is sweet and creatine is very effective
Out of Stock
View all bestsellers in Creatine
purchase protection
Similar Products
View All

Explore Our Top Categories