Weight:2 kg (4.4 lb)
You May Also Like
% Coupon OffersUse code NUTRABAY5 to get a flat 5% on your 1st order.
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free Delivery
Free Delivery
14 Days Return
Pay on Delivery
| Best Before | August 2027 |
| Weight | 2 kg |
| Flavour | Chocolate |
| Preference | Vegetarian |
| Serving Size | 1 scoop (30g) |
| Recommended Usage | mix 1 scoop of powder (30g) with 300 ml of water or skimmed milk. |
| Price Per Serving | ₹85.7 |
| Price Per Gram of Protein | ₹3.9 |
| Form | Powder |
| Packaging Type | Jar |
| Benefits | Build Muscle, Muscle Recovery |
| Gender | Male, Female |
| Lifestage | Adults |
| Gtin | 5901764783985 |
| SKU | NB-KEV-1005-01 |
IMPORTER DETAILS | |
| 1. Aleo World Gym 8275, Durgapuri Haibowal Kalan ,Ludhiana, Punjab- 141001 Email: [email protected] Phone: 9915492113 FSSAI licence Number: 10014063000321 | |
MANUFACTURER DETAILS | |
| Qnaa Life Science Plot No RMS 7 AND 8 ,Rabale Industrial Estate, MIDC , Near Pipeline, Rabale , Navi Mumbai, Thane, Maharashtra-400701 Country of Origin - India | |
BRAND DETAILS | |
| Kevin Levrone (Kevin Levrone) | |
View More | |
Ratings & Reviews
22 Oct, 2025
"about taste"
08 Apr, 2025
"osm"
13 Jul, 2024
"international quality standards"
10 Jan, 2025
"Best Protien"
04 Oct, 2023
The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.