Myfitness
4.9 (15)

Myfitness MYWHEY-H2O - 525 g (1.15 lb), Double Rich Chocolate

Authentic
Vegetarian
33% Off
33% Off
product_image_1
Myfitness
starstarstarstarstarstarstarstarstarstar
4.9(12)
starstarstarstarstarstarstarstarstarstar
15 Ratings & 12 Reviews

Myfitness MYWHEY-H2O - 525 g (1.15 lb), Double Rich Chocolate

₹1,849(Inclusive of all taxes, Free Delivery)
Authentic
MRP: ₹2,800Save: ₹95133% Off
Only 3 left in Stock
Flavour: Select Flavour
  • Cafe Sundae
  • Chocolate Brownie
  • Double Rich Chocolate
  • Mango Sundae
  • Strawberry Sundae
  • Vanilla Sundae

Weight:525 g (1.15 lb)

525 gm (1.15 Lb)
₹1,849(₹352 / 100 g)
33% OffSave ₹951
Only 3 left in stock
1

You May Also Like

21% OFF off background21% OFF
Nutrabay Vital Whey Protein
plus_button
Vegetarian

4.6 (429)

Nutrabay Vital Whey Protein

1 kg (2.2 lb), Kesar Kulfi

arrowdown-1 kg (2.2 lb), Kesar Kulfi-0

₹1,299

MRP: ₹1,649

₹130 / 100 g

Nutrabay Gold Whey Protein Concentrate
plus_button
Vegetarian

4.7 (2149)

Nutrabay Gold Whey Protein Concentrate

1 kg (2.2 lb), Rich Chocolate Creme

arrowdown-1 kg (2.2 lb), Rich Chocolate Creme-1

₹3,349

₹335 / 100 g

Nutrabay Pure Whey Protein Concentrate
plus_button
Vegetarian

4.6 (713)

Nutrabay Pure Whey Protein Concentrate

1 kg (2.2 lb), Unflavoured

arrowdown-1 kg (2.2 lb), Unflavoured-3

₹3,099

₹310 / 100 g

Nutrabay Gold Tri-Blend Whey Protein
plus_button
Vegetarian

4.7 (184)

Nutrabay Gold Tri-Blend Whey Protein

2 kg (4.4 lb), Strawberry Milkshake

arrowdown-2 kg (4.4 lb), Strawberry Milkshake-4

₹8,199

₹410 / 100 g

17% OFF off background17% OFF
Nutrabay Gold Hydrolyzed Pea Protein
plus_button
Vegetarian

4.4 (3215)

Nutrabay Gold Hydrolyzed Pea Protein

1 kg (2.2 lb), Rich Chocolate Creme

arrowdown-1 kg (2.2 lb), Rich Chocolate Creme-5

₹1,499

MRP: ₹1,799

₹150 / 100 g

37% OFF off background37% OFF
Nutrabay Pure Pea Protein Isolate
plus_button
Vegetarian

4.4 (3436)

Nutrabay Pure Pea Protein Isolate

1 kg (2.2 lb), Unflavoured

arrowdown-1 kg (2.2 lb), Unflavoured-6

₹849

MRP: ₹1,349

₹85 / 100 g

26% OFF off background26% OFF
Nutrabay Pure Soy Protein Isolate
plus_button
Vegetarian

4.4 (246)

Nutrabay Pure Soy Protein Isolate

1 kg (2.2 lb), Unflavoured

₹999

MRP: ₹1,349

₹100 / 100 g

42% OFF off background42% OFF
Nutrabay Wellness Vegan Plant Protein Powder + Superfoods
plus_button
Vegetarian

4.6 (206)

Nutrabay Wellness Vegan Plant Protein Powder + Superfoods

500 g (1.1 lb), Rich Chocolate

arrowdown-500 g (1.1 lb), Rich Chocolate-8

₹699

MRP: ₹1,199

₹140 / 100 g

40% OFF off background40% OFF
Nutrabay Gold Micronized Creatine Monohydrate
plus_button
Vegetarian

4.6 (4559)

Nutrabay Gold Micronized Creatine Monohydrate

120 g (0.26 lb), Orange

arrowdown-120 g (0.26 lb), Orange-9

₹299

MRP: ₹499

₹249 / 100 g

delivery truck

Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.

  • Free Delivery

    Free Delivery

    Free Delivery

  • 14 Days Return

    14 Days Return

  • Pay on Delivery

    Pay on Delivery

Authentic Shield
AuthenticSourced from Myfitness
Sold & Fulfilled By: Nutrabay.com
Brand Authorized
View Certificate

Details

26 g
Protein / Serving
74 %
Protein
15
Servings
Best Before
August 2028
Weight
0.53 kg
Flavour
Double Rich Chocolate
Preference
Vegetarian
Serving Size
35g
Recommended Usage
mix 1 scoop (approx. 35g) with 300-350ml of skim milk or water ( for lactose intolerant's). shake well and consume immediately after your workout or as a protein snack anytime throughout the day.
Shelf Life
24 Months
Price Per Serving
₹123.3
Price Per Gram of Protein
₹4.7
Form
Powder
Packaging Type
Pouch
Benefits
Muscle Recovery, Build Muscle
Gender
Male, Female
Lifestage
Adults
Gtin
301MFMWDORC15
SKU
NB-H2O-1008-01

IMPORTER DETAILS

1. Paradise Nutrition
Paradise Nutrition Inc. 24 Nagdevi X Lane, 4th Floor, Mumbai, Maharashtra- 400003, India
Email: [email protected]
FSSAI licence Number: 10013022001723

MANUFACTURER DETAILS

Paradise NutriAgro Inc. Talaja Mahuva Road, Taluka Talaja, Bhavnagar, Gujarat 364140
Country of Origin - India

BRAND DETAILS

Myfitness (Paradise Nutrition Inc)
24 Nagdevi X Lane, 4th Floor, Mumbai, Maharashtra, 400003, India
FSSAI Lic No. 10013022001723
[email protected]

NOTICE:

The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.

View More

Ingredients

Whey Protein Blend {ultrafiltrated Low Temperature Processed High Quality Instanized,whey Protein Concentrate, Cross Flow Microfiltrated Undenatured,whey Protein Isolate,} (made In Europe), Cocoa, Natural & Artificial Flavours, Xanthan Gum, Sodium Chloride, Digestive Enzyme (protease, Lactase),lecithin, Sucralose, Acesulfame Potassium. [allergen Statement : Contains Milk]

Ratings & Reviews

4.9 / 5
starstarstarstarstarstarstarstarstarstar

15 Ratings & 12 Reviews

  • 5
    NaN%
  • 4
    NaN%
  • 3
    NaN%
  • 2
    NaN%
  • 1
    NaN%
What Customers Say
Great TasteEffective ResultsEasy MixabilityEasy DigestionValue for Money

Customers praise the smooth, delicious flavors, easy mixing, and solid protein experience. Many also mention quick recovery, good digestion, and strong value for money. Overall, customers see it as a reliable whey protein with consistent taste and performance.

Customer Reviews (12)
Mandar Ambole
9 Jul'25
5.0

"Better Post-Workout Product"

Mango Sundae flavour is amazing in taste. It helped to achieve quick recovery. Must-buy product from Nutrabay for great results
Anant Dayal
19 Jun'25
5.0

"Fantastic Protein Product."

A smooth, refreshing strawberry protein drink with clean flavor, easy mixing, and a light, satisfying boost without the heaviness.
Kunal Batwar
18 Jun'25
5.0

"Worthy Product"

It is a worthy product. Good mixability in milk or water with 6 delicious flavours is awesome. Strawberry Sundae is my favourite flavour. Most recommended product for daily results.
Ranjan Sharma
17 Jun'25
5.0

"Exceptional Whey Protein Product"

Good variety of flavours with 26 grams of protein is good. Vanilla Sundae tastes amazing. Must-try post-workout product for daily gain and quick recovery.
Nagesh Rajdeep
16 Jun'25
5.0

"Trusted Whey Protein Product"

6 superb and delicious flavours with good amount of protein. Double Rich Chocolate is my favourite flavour. Very useful for workout. Most suggested whey protein product for consistent and best gain.
Mahesh Ravle
16 Jun'25
5.0

"Best and Very Precise Whey Protein Product"

Effective whey protein product. 6 awesome flavours with delicious taste. Vanilla Sundae is my favourite flavour. 26 grams of protein with great performance is enough for daily gain. A must-try whey protein product with better and consistent gain.
Hemant Bhosle
13 Jun'25
5.0

"Efficient Whey Protein Product"

A smooth & delicious mango flavour with high content of whey protein with digestive enzymes useful for post-workout recovery.
Navin Sampat
31 May'25
5.0

"Best Protein Product"

6 awesome flavors with good solubility in milk or water. Double Rich Chocolate is my favorite flavor. Superb taste with good results. Most Suggested product to all for consistent growth.
Nishikant Pal
10 Apr'25
5.0

"Effective Post-Workout Product"

No doubt this product is giving great results at an affordable price but it is Nutrabay which is making my order full of surprises everytime.
Harpal Shanu
22 Mar'25
5.0

"Love This Product"

Nice to see this product in Nutrabay, Love this product, Fabulous protein to buy, Taste 5/5, Mixability 5/5, Protein Content 5/5, Value for money 5/5... Always recommended.
₹1,84933% Off
MRP: ₹2,800info
View all bestsellers in Whey Protein Isolate
purchase protection
Similar Products
View All

Explore Our Top Categories