MyProtein Impact Whey Protein x Keventers - 2.5 kg (5.5 lb), Butterscotch

Authentic
Vegetarian
31% Off
31% Off
product_image_1

MyProtein Impact Whey Protein x Keventers - 2.5 kg (5.5 lb), Butterscotch

₹7,599(Inclusive of all taxes, Free Delivery)
Deal Ends in 2 days
Authentic
MRP: ₹10,999Save: ₹3,40031% Off
Only 7 left in Stock
Flavour: Select Flavour
  • Butterscotch

Weight:2.5 Kg (5.5 Lb)

2.5 kg (5.5 lb)
₹7,599(₹304 / 100 g)
31% OffSave ₹3,400
Only 7 left in stock
Deal Ends in 2 days
1

You May Also Like

Nutrabay Gold Whey Protein Concentrate
plus_button
Vegetarian

4.7 (2149)

Nutrabay Gold Whey Protein Concentrate

1 kg (2.2 lb), Rich Chocolate Creme

arrowdown-1 kg (2.2 lb), Rich Chocolate Creme-0

₹3,349

₹335 / 100 g

Nutrabay Pure Whey Protein Concentrate
plus_button
Vegetarian

4.6 (713)

Nutrabay Pure Whey Protein Concentrate

1 kg (2.2 lb), Unflavoured

arrowdown-1 kg (2.2 lb), Unflavoured-2

₹3,099

₹310 / 100 g

Nutrabay Gold Tri-Blend Whey Protein
plus_button
Vegetarian

4.7 (184)

Nutrabay Gold Tri-Blend Whey Protein

1 kg (2.2 lb), Malai Kulfi

arrowdown-1 kg (2.2 lb), Malai Kulfi-3

₹3,999

₹400 / 100 g

23% OFF off background23% OFF
Nutrabay Gold Whey Protein Isolate
plus_button
Vegetarian

4.7 (455)

Nutrabay Gold Whey Protein Isolate

500 g (1.1 lb), Rich Chocolate Creme

arrowdown-500 g (1.1 lb), Rich Chocolate Creme-4

₹2,799

MRP: ₹3,649

₹560 / 100 g

17% OFF off background17% OFF
Nutrabay Gold Hydrolyzed Pea Protein
plus_button
Vegetarian

4.4 (3215)

Nutrabay Gold Hydrolyzed Pea Protein

1 kg (2.2 lb), Rich Chocolate Creme

arrowdown-1 kg (2.2 lb), Rich Chocolate Creme-5

₹1,499

MRP: ₹1,799

₹150 / 100 g

37% OFF off background37% OFF
Nutrabay Pure Pea Protein Isolate
plus_button
Vegetarian

4.4 (3436)

Nutrabay Pure Pea Protein Isolate

1 kg (2.2 lb), Unflavoured

arrowdown-1 kg (2.2 lb), Unflavoured-6

₹849

MRP: ₹1,349

₹85 / 100 g

26% OFF off background26% OFF
Nutrabay Pure Soy Protein Isolate
plus_button
Vegetarian

4.4 (246)

Nutrabay Pure Soy Protein Isolate

1 kg (2.2 lb), Unflavoured

₹999

MRP: ₹1,349

₹100 / 100 g

42% OFF off background42% OFF
Nutrabay Wellness Vegan Plant Protein Powder + Superfoods
plus_button
Vegetarian

4.6 (206)

Nutrabay Wellness Vegan Plant Protein Powder + Superfoods

500 g (1.1 lb), Rich Chocolate

arrowdown-500 g (1.1 lb), Rich Chocolate-9

₹699

MRP: ₹1,199

₹140 / 100 g

40% OFF off background40% OFF
Nutrabay Gold Micronized Creatine Monohydrate
plus_button
Vegetarian

4.6 (4559)

Nutrabay Gold Micronized Creatine Monohydrate

120 g (0.26 lb), Orange

arrowdown-120 g (0.26 lb), Orange-10

₹299

MRP: ₹499

₹249 / 100 g

delivery truck

Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.

  • Free Delivery

    Free Delivery

    Free Delivery

  • 14 Days Return

    14 Days Return

  • Pay on Delivery

    Pay on Delivery

Authentic Shield
AuthenticSourced from Myprotein
Sold & Fulfilled By: Nutrabay.com
Brand Authorized

Details

21 g
Protein / Serving
83
Servings
Best Before
July 2027
Weight
2.5 kg
Flavour
Butterscotch
Preference
Vegetarian
Serving Size
30g
Recommended Usage
Take 1 Scoop Daily with milk or water or as suggested by dietitian
Shelf Life
18 Months
Price Per Serving
₹96.4
Price Per Gram of Protein
₹4.6
Form
Powder
Packaging Type
Pouch
Benefits
Weight Management, Muscle Recovery, Build Muscle
Gender
Female, Male
Lifestage
Adults
Gtin
5059883474205
SKU
NB-MYP-1059-02

MANUFACTURER DETAILS

Zeon Lifesciences Ltd, Healthcare-2, Village Kunja, Rampur Road, Paonta Sahib-173025, Sirmaur, Himachal Pradesh
FSSAI Lic No. 10013062000225
Country of Origin - India

BRAND DETAILS

MyProtein (Thg Nutrition (India) Private Limited)
2nd Floor, Unit No.203, Time Tower, MG Road, Sector-28, Sushant Lok Phase 1, Gurgaon-122002
FSSAI Lic No. 10822999000629
[email protected], 8000403878

NOTICE:

The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.

View More

Ratings & Reviews

No customer ratings or reviews yet

Be the first one to review it.

₹7,59931% Off
MRP: ₹10,999info
View all bestsellers in Whey Protein Concentrate
purchase protection
Similar Products
View All

Explore Our Top Categories