Nakpro Nutrition Impact Whey Protein Isolate & Concentrate - 1 kg (2.2 lb), Cookies & Cream

24g Protein | Trustified Certified | Added Digestive Enzymes, Vitamins & Minerals

Authentic
 1k+ sold last month
Vegetarian
40% Off
40% Off
product_image_1
Nakpro Nutrition
starstarstarstarstarstarstarstarstarstar
4.4(55)
starstarstarstarstarstarstarstarstarstar
338 Ratings & 55 Reviews

Nakpro Nutrition Impact Whey Protein Isolate & Concentrate - 1 kg (2.2 lb), Cookies & Cream

24g Protein | Trustified Certified | Added Digestive Enzymes, Vitamins & Minerals

 1k+ sold last month
₹1,549(Inclusive of all taxes, Free Delivery)
Deal Ends Tomorrow
Authentic
MRP: ₹2,600Save: ₹1,05140% Off
Only 7 left in Stock1k+ sold recently
Flavour: Select Flavour
  • Cookies & Cream

Weight:1 kg (2.2 lb)

1 kg (2.2 lb)
₹2,398(₹240 / 100 g)
Only 7 left in stock
Deal Ends Tomorrow
1

You May Also Like

21% OFF off background21% OFF
Nutrabay Vital Whey Protein
plus_button
Vegetarian

4.6 (429)

Nutrabay Vital Whey Protein

1 kg (2.2 lb), Kesar Kulfi

arrowdown-1 kg (2.2 lb), Kesar Kulfi-0

₹1,299

MRP: ₹1,649

₹130 / 100 g

Nutrabay Gold Whey Protein Concentrate
plus_button
Vegetarian

4.7 (2149)

Nutrabay Gold Whey Protein Concentrate

1 kg (2.2 lb), Rich Chocolate Creme

arrowdown-1 kg (2.2 lb), Rich Chocolate Creme-1

₹3,349

₹335 / 100 g

Nutrabay Pure Whey Protein Concentrate
plus_button
Vegetarian

4.6 (713)

Nutrabay Pure Whey Protein Concentrate

1 kg (2.2 lb), Unflavoured

arrowdown-1 kg (2.2 lb), Unflavoured-3

₹3,099

₹310 / 100 g

Nutrabay Gold Tri-Blend Whey Protein
plus_button
Vegetarian

4.7 (184)

Nutrabay Gold Tri-Blend Whey Protein

2 kg (4.4 lb), Strawberry Milkshake

arrowdown-2 kg (4.4 lb), Strawberry Milkshake-4

₹8,199

₹410 / 100 g

23% OFF off background23% OFF
Nutrabay Gold Whey Protein Isolate
plus_button
Vegetarian

4.7 (455)

Nutrabay Gold Whey Protein Isolate

500 g (1.1 lb), Rich Chocolate Creme

arrowdown-500 g (1.1 lb), Rich Chocolate Creme-5

₹2,799

MRP: ₹3,649

₹560 / 100 g

17% OFF off background17% OFF
Nutrabay Gold Hydrolyzed Pea Protein
plus_button
Vegetarian

4.4 (3215)

Nutrabay Gold Hydrolyzed Pea Protein

1 kg (2.2 lb), Rich Chocolate Creme

arrowdown-1 kg (2.2 lb), Rich Chocolate Creme-6

₹1,499

MRP: ₹1,799

₹150 / 100 g

37% OFF off background37% OFF
Nutrabay Pure Pea Protein Isolate
plus_button
Vegetarian

4.4 (3436)

Nutrabay Pure Pea Protein Isolate

1 kg (2.2 lb), Unflavoured

arrowdown-1 kg (2.2 lb), Unflavoured-7

₹849

MRP: ₹1,349

₹85 / 100 g

26% OFF off background26% OFF
Nutrabay Pure Soy Protein Isolate
plus_button
Vegetarian

4.4 (246)

Nutrabay Pure Soy Protein Isolate

1 kg (2.2 lb), Unflavoured

₹999

MRP: ₹1,349

₹100 / 100 g

42% OFF off background42% OFF
Nutrabay Wellness Vegan Plant Protein Powder + Superfoods
plus_button
Vegetarian

4.6 (206)

Nutrabay Wellness Vegan Plant Protein Powder + Superfoods

500 g (1.1 lb), Rich Chocolate

arrowdown-500 g (1.1 lb), Rich Chocolate-9

₹699

MRP: ₹1,199

₹140 / 100 g

delivery truck

Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.

  • Free Delivery

    Free Delivery

    Free Delivery

  • 14 Days Return

    14 Days Return

  • Pay on Delivery

    Pay on Delivery

Authentic Shield
AuthenticSourced from Nakpro Nutrition
Sold & Fulfilled By: Nutrabay.com
Brand Authorized
View Certificate

Details

24 g
Protein / Serving
53.3 %
Protein
22
Servings
Best Before
February 2028
Weight
1 kg
Flavour
Cookies & Cream
Preference
Vegetarian
Serving Size
45g
Price Per Serving
₹72.7
Price Per Gram of Protein
₹3.0
Form
Powder
Packaging Type
Pouch
Benefits
Build Muscle, Muscle Recovery
Gender
Male, Female
Lifestage
Adults
Gtin
8906133025816
SKU
NB-NAK-1022-04

MANUFACTURER DETAILS

Nakpro Nutrition, Plot No. 187, Bommasandra Industrial Area, Bangalore ,Karnataka,560099
Country of Origin - India

BRAND DETAILS

Nakpro Nutrition (Nakoda Dairy Private Limited)
NAKPRO NUTRITION, NAKODA DAIRY PRIVATE LIMITED, NO.187, BOMMASANDRA INDUSTRIAL AREA, ATTIBELE HOBALI, ANEKAL TALUK,Bangalore Rural,Karnataka-560099
FSSAI Lic No. 10015043001318
[email protected], 919739093932

NOTICE:

The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.

View More

Ratings & Reviews

4.4 / 5
starstarstarstarstarstarstarstarstarstar

338 Ratings & 55 Reviews

  • 5
    NaN%
  • 4
    NaN%
  • 3
    NaN%
  • 2
    NaN%
  • 1
    NaN%
emoji

Recommended by 300+ Happy Customers

What Customers Say
Great TasteGood QualityValue for MoneyEffective ResultsAuthentic ProductEasy MixabilityEasy Digestion

Customers find this whey protein tasty, easy to mix, and easy to digest, with many noting good quality, effective results, and strong value for money. Packaging is also appreciated, and delivery is reported as good. Overall, customers describe it as a pocket-friendly option that performs well and feels genuine.

Customer Review Images (17)
  • +7
Customer Reviews (55)
Saurabh PrakashVerified
3 Mar'26
5.0

"taste is good"

in this price the taste the quality and the quantity of this whey protein is impressive.
SivamaniVerified
5 Apr'26
5.0

"supar"

ok
Jeewan BhattVerified
6 Sep'25
5.0

"low price but authentic item .. and good tate"

this product quality is . Amezing taste and good. packaging and . authentic product is it totally good . i love it
HarshVerified
28 May'26
5.0

"the product is insane"

The quality of protein is absolutely amazing and its result are also so good if you are beginner you can buy it without any doubt
JatinVerified
21 May'26
5.0

"value for money"

very good product
HanzalaVerified
16 Apr'26
5.0

"super"

super hai
PawanVerified
11 Apr'26
2.0

"good"

good
SathishkumartVerified
9 Apr'26
5.0

"ok"

super
Rushikesh OzaVerified
23 Jan'26
5.0

"GREAT PRODUCT"

Good quality and effective on body
Agnik DuttaVerified
23 Nov'25
4.0

"how was the product"

the double rick chocolate tastes good with water as well as milk .. I get the result within 3 week .. absolute genuine product those who are finding whey protein with a pocket friendly budget absolutely go for it
₹1,54940% Off
MRP: ₹2,600info
View all bestsellers in Whey Protein Concentrate
purchase protection

Save morewith
a similar item.

discount shape17% OFF

Nutrabay Gold Hydrolyzed Pea Protein - 1 kg (2.2 lb), Rich Chocolate Creme

1 kg (2.2 lb), Rich Chocolate Creme

arrow down
Vegetarianstar icon

4.4 (3215)

₹1,499

MRP: ₹1,799

₹150 / 100 g

Add
Similar Products
View All

Explore Our Top Categories