Nakpro Nutrition Platinum Whey Protein Isolate Supplement Powder - 2 kg (4.4 lb), Unflavoured

Authentic
Vegetarian
38% Off
38% Off
product_image_1
Nakpro Nutrition
starstarstarstarstarstarstarstarstarstar
4.1(10)
starstarstarstarstarstarstarstarstarstar
34 Ratings & 10 Reviews

Nakpro Nutrition Platinum Whey Protein Isolate Supplement Powder - 2 kg (4.4 lb), Unflavoured

₹8,798(Inclusive of all taxes, Free Delivery)
Authentic
MRP: ₹14,200Save: ₹5,40238% Off
Only 2 left in Stock
Flavour: Select Flavour
  • Chocolate
  • Coffee
  • Cookies & Cream
  • Double Rich Chocolate
  • Malai Kulfi
  • Mango
  • Strawberry
  • Unflavoured
  • Vanilla

Weight:2 kg (4.4 lb)

1 kg (2.2 lb)
₹4,499(₹450 / 100 g)
35% OffSave ₹2,501
2 kg (4.4 lb)
₹8,798(₹440 / 100 g)
38% OffSave ₹5,402
Only 2 left in stock
1

You May Also Like

15% OFF off background15% OFF
Nutrabay Vital Whey Protein
plus_button
Vegetarian

4.6 (429)

Nutrabay Vital Whey Protein

1 kg (2.2 lb), Kesar Kulfi

arrowdown-1 kg (2.2 lb), Kesar Kulfi-0

₹1,399

MRP: ₹1,649

₹140 / 100 g

Nutrabay Gold Whey Protein Concentrate
plus_button
Vegetarian

4.7 (2149)

Nutrabay Gold Whey Protein Concentrate

1 kg (2.2 lb), Rich Chocolate Creme

arrowdown-1 kg (2.2 lb), Rich Chocolate Creme-1

₹3,349

₹335 / 100 g

Nutrabay Pure Whey Protein Concentrate
plus_button
Vegetarian

4.6 (713)

Nutrabay Pure Whey Protein Concentrate

1 kg (2.2 lb), Unflavoured

arrowdown-1 kg (2.2 lb), Unflavoured-3

₹3,099

₹310 / 100 g

Nutrabay Gold Tri-Blend Whey Protein
plus_button
Vegetarian

4.7 (184)

Nutrabay Gold Tri-Blend Whey Protein

2 kg (4.4 lb), Strawberry Milkshake

arrowdown-2 kg (4.4 lb), Strawberry Milkshake-4

₹8,199

₹410 / 100 g

11% OFF off background11% OFF
Nutrabay Gold Hydrolyzed Pea Protein
plus_button
Vegetarian

4.4 (3215)

Nutrabay Gold Hydrolyzed Pea Protein

1 kg (2.2 lb), Rich Chocolate Creme

arrowdown-1 kg (2.2 lb), Rich Chocolate Creme-5

₹1,599

MRP: ₹1,799

₹160 / 100 g

25% OFF off background25% OFF
Nutrabay Pure Pea Protein Isolate
plus_button
Vegetarian

4.4 (3436)

Nutrabay Pure Pea Protein Isolate

1 kg (2.2 lb), Unflavoured

arrowdown-1 kg (2.2 lb), Unflavoured-6

₹999

MRP: ₹1,349

₹100 / 100 g

18% OFF off background18% OFF
Nutrabay Pure Soy Protein Isolate
plus_button
Vegetarian

4.4 (246)

Nutrabay Pure Soy Protein Isolate

1 kg (2.2 lb), Unflavoured

₹1,099

MRP: ₹1,349

₹110 / 100 g

33% OFF off background33% OFF
Nutrabay Wellness Vegan Plant Protein Powder + Superfoods
plus_button
Vegetarian

4.6 (206)

Nutrabay Wellness Vegan Plant Protein Powder + Superfoods

500 g (1.1 lb), Rich Chocolate

arrowdown-500 g (1.1 lb), Rich Chocolate-8

₹799

MRP: ₹1,199

₹160 / 100 g

20% OFF off background20% OFF
Nutrabay Gold Micronized Creatine Monohydrate
plus_button
Vegetarian

4.6 (4559)

Nutrabay Gold Micronized Creatine Monohydrate

120 g (0.26 lb), Orange

arrowdown-120 g (0.26 lb), Orange-9

₹399

MRP: ₹499

₹333 / 100 g

delivery truck

Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.

  • Free Delivery

    Free Delivery

    Free Delivery

  • 14 Days Return

    14 Days Return

  • Pay on Delivery

    Pay on Delivery

Authentic Shield
AuthenticSourced from Nakpro Nutrition
Sold & Fulfilled By: Nutrabay.com
Brand Authorized
View Certificate

Details

30 g
Protein / Serving
88.2 %
Protein
58
Servings
Best Before
November 2027
Weight
2 kg
Flavour
Unflavoured
Preference
Vegetarian
Serving Size
34g
Price Per Serving
₹151.7
Price Per Gram of Protein
₹5.1
Form
Powder
Packaging Type
Pouch
Benefits
Build Muscle, Muscle Recovery
Gender
Male, Female
Lifestage
Adults
Gtin
8906133020958, 8906133020019
SKU
NB-NAK-1000-23

MANUFACTURER DETAILS

Nakpro Nutrition, Plot No. 187, Bommasandra Industrial Area, Bangalore ,Karnataka,560099
Country of Origin - India

BRAND DETAILS

Nakpro Nutrition (Nakoda Dairy Private Limited)
NAKPRO NUTRITION, NAKODA DAIRY PRIVATE LIMITED, NO.187, BOMMASANDRA INDUSTRIAL AREA, ATTIBELE HOBALI, ANEKAL TALUK,Bangalore Rural,Karnataka-560099
FSSAI Lic No. 10015043001318
[email protected], 919739093932

NOTICE:

The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.

View More

Ratings & Reviews

4.1 / 5
starstarstarstarstarstarstarstarstarstar

34 Ratings & 10 Reviews

  • 5
    NaN%
  • 4
    NaN%
  • 3
    NaN%
  • 2
    NaN%
  • 1
    NaN%
What Customers Say
Great TasteEffective ResultsGood QualityValue for MoneyEasy Mixability

Customers find this whey protein to be good quality with great taste, strong mixability, and positive results after workouts. Several customers also consider it value for money, and one notes the plastic container packaging. Overall, it is viewed as a solid protein option with consistent satisfaction.

Customer Review Images (5)
Customer Reviews (10)
Nitesh KesarwaniVerified
21 Feb'26
5.0

"good quality"

nice & good quality
Punit Pareta
30 May'26
5.0

"Amazing Protein"

A bit of costly side but amazing Protein and while you will start drinking it You may not mike the taste but with time....I seriously love the taste man ...Amazing results....Just taking one scoop daiky after workout and i an getting good results.....It almost lasted more than one month for me ....I usually take scoop whenever i workout....sometimes i missed when i didnt workout or Because i ate something else to complete protein intake ....But seriously amazing Protein.....I got 5 percent off too when i ordered it. Mixability is amazing too .....I always drink this by mixing it in banana shake( Banana,milk,oats, peanut butter)
Sandip RoyVerified
19 May'26
4.0

"Good"

Good p . Take100rupees more but atleast keep it in plastic container.
Amiy Arun
4 Nov'25
4.0

"Cheap and better"

remember, it also contain soya. It safe for consumption and value for money.
Arun
6 May'26
2.0

"very bad"

body not working...
Vijay
16 Jan'25
5.0

"Fantastic"

The product is really good I've been Abel to reduce 21 kgs and increase muscle mass, I will never look at any other proteins powders hence forth, even the flavour is on point
Arpit Dang
7 Sep'25
4.0

"worth trying and worth the price"

tried unflavoured it was kinda great only.
Akash
4 Aug'24
3.0
ok ok results
nimesh patel
27 Mar'23
5.0
very soluble in water and has a great taste
ABUZAR MALIK
20 Oct'21
5.0
100% original supplement thanks nutrabay
₹8,79838% Off
MRP: ₹14,200info
View all bestsellers in Whey Protein Isolate
purchase protection

Save morewith
a similar item.

discount shape5% OFF

Nutrabay Gold Whey Protein Isolate - 1 kg (2.2 lb), Cold Coffee

1 kg (2.2 lb), Cold Coffee

arrow down
Vegetarianstar icon

4.7 (455)

₹5,699

MRP: ₹5,999

₹570 / 100 g

Add
Similar Products
View All

Explore Our Top Categories