Weight:454 g (1 lb)
You May Also Like
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free Delivery
Free Delivery
14 Days Return
Pay on Delivery
| Best Before | August 2027 |
| Weight | 0.45 kg |
| Flavour | Neapolitan Ice Cream |
| Preference | Vegetarian |
| Serving Size | 30g |
| Recommended Usage | mix 1 serving (30g) in 150ml water daily. |
| Price Per Serving | ₹99.9 |
| Price Per Gram of Protein | ₹4.0 |
| Form | Powder |
| Packaging Type | Pouch |
| Benefits | Build Muscle, Muscle Recovery |
| Gender | Male, Female |
| Gtin | 8906197490230 |
| SKU | NB-OSC-1004-16 |
IMPORTER DETAILS | |
| 1. Muscle House India 10168 first floor main gurudwara road, Karol Bagh, Delhi 110005, India Email: [email protected] Phone: 01145960935 FSSAI licence Number: 10016011003643 | |
MANUFACTURER DETAILS | |
| Scitec Ltd. 2120 Dunakeszi, Csorsz arok koz 2 , 2120 Hungary Country of Origin - Hungary | |
BRAND DETAILS | |
| One Science Nutrition (One Science Nutrition) | |
View More | |
Ratings & Reviews
Recommended by
50+ happy customers
14 Nov, 2024
"Code on the container no crt"
26 Jun, 2019
29 Jun, 2025
"good product"
25 Apr, 2026
"good service good protein"
30 Apr, 2025
"good protein results are also good with proper"
12 Dec, 2020
10 Jun, 2025
28 May, 2025
"normal prudent"
27 Mar, 2025
"west of money"
23 Nov, 2024
"about the tile"
The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.